Menü

Hemen Teklif Al

En Uygun Hayat Sigortası Fiyatları

HAYAT SİGORTASI

ARAÇ

Sizin için en iyi araç sigorta & kasko teklifi bifiyatla’da

SAĞLIK

Sizin için en uygun sağlık sigortası teklifi bifiyatla’da

DASK

Eviniz için en güvenli sigorta teklifi bifiyatla’da

İŞYERİ

İşyerininizin tüm riskleri için en iyi fiyat bifiyatla’da

Teklif Alın

Sigorta firmaları vasıtası ile bireylerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde oluşturulmuş poliçeler sayesinde, bireyin yaşamı güvence altına alınabilmektedir.

Hayat Sigortası edinmek isteyen bireylerin çoğu, birikimli ve birikimsiz hayat sigortası farklarını merak etmektedir. Bu noktada kişinin Hayat Sigortası yaptırmadan evvel ilk olarak konu ile detaylı ve doğru bilgiye erişmesi için uzmanla görüşmesi gerekmektedir.

Poliçe vadelerinin uzun süreli olması Birikimli Hayat Sigortasının en belirgin özelliğidir.  Poliçe vade süresi her sigorta şirketine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 10-20 yıl bir süreyi kapsamaktadır.

Birikimli Hayat Sigortasında, kişinin yaşamını kaybetmesi durumunda poliçe devreye girmektedir. Bunun paralelinde, vefat eden sigortalının geride bıraktığı sevdiklerinin yaşam standartları korunma altına alınarak, yaşamını kaybeden kişinin çocuğu olması durumunda ise eğitim desteği sağlanmaktadır.

Peşin, Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık ya da yıllık ödeme seçenekleri Birikimli Hayat Sigortasının sunduğu ödeme şeklidir.

Yapılan Sigorta Poliçesi kapsamında belirlenen süre boyunca, sigortalının vefat etmemesi durumunda biriken primin iadesi yapılmaktadır.

Vefat, yaşamı tehdit edebilecek hastalık, sakatlık ve iş bulamama gibi durumlar karşısında teminat sunan sigorta türüne de Birikimsiz Hayat Sigortası adı verilmektedir. Bu sayede sigortalının hayat standardı koruma altına alınmaktadır.

Hayat Sigortasının yasal olarak yapılma gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Hayat Sigortası kapsamına girmek isteyen bireyleri poliçe kapsamını ve tüm detayları inceleyerek kendilerine özel olarak koşulları ayarlayabilirler.

Bireyin İhtiyaca Uygun Hayat Sigortası Poliçesi oluşturması, yararına olacaktır.

Bu kapsamda 3 amaç bulunmaktadır. Amacınıza göre tercih yaparak sizin ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap veren hayat poliçesini uzmanlarımız yardımıyla oluşturabilirsiniz.

  • Birikim amaçlı kullanmayı planlan bireyler Birikime Yönelik Hayat Sigortası Poliçesi tercih edebilir.
  • Kişin hayatında meydana gelebilecek risklere karşı kendini ve sevdiklerini güvence altına almak için risk teminatı içeren poliçe kapsamını tercih edebilir.
  • Hayat Sigortası yaptırmak isteyen bir kişi hem birikimini hem de ihtiyaçlarını düşünerek teminatları tercih edebilir.

Hayat Sigortası poliçesi hazırlanırken, vefat durumunda sizin hayat sigortanızdan istifade edecek kişi ya da kurumları belirtebilirsiniz. Seçtiğiniz kişi ya da kurumun sayı olarak kısıtlaması bulunmamaktadır.

Olası bir vefat durumunda, tazminat tutarının belirlenmesi için, gerekli belgelerin sigorta firmasına ulaştırılması gerekir.

  • Sağlığı tehdit eden hastalık tazminatı,
  • Vefat durumu tazminatı,
  • Hastane gündelik tazminatı,
  • İş göremezlik durumu tazminatı,
  • İşsizlik tazminatı,
  • Kaza ya da hastalık durumunda kalıcı maluliyet tazminatı,

Sigortalının yaşamını kaybetmesi durumunda; sigorta şirketi tarafından hayat sigortasında belirtilen kişilere ya da kurumlara poliçede yazılı miktar kadar ödeme yapılır.

Hayat Sigortası; vefat, yaşamı tehdit eden bir hastalık, sakatlık, iş bulamama gibi doğabilecek riskler karşısında sizin hayat standartlarınızı koruma altına almayı amaçlayan bir sigorta türüdür. Belirlenen prim ile sigortalı ve sigorta şirketi arasında oluşturulan teminatlar paralelinde yapılan sigorta poliçesi sayesinde, hem sizin hem de yakınlarınızın güvenle birikim yapmasına olanak sağlar.

Özetle Hayat Sigortası kişinin yaşlılığını güvence altına almasına ve kişinin yaşamını kaybetmesi durumunda geride kalan sevdiklerinin hayatlarına devam etmesine  olanak sağlamak amacı ile yapılan bir sigorta çeşididir.

Herhangi bir hastalık ya da kaza durumunda Hayat Poliçesi tedavi masraflarını karşılar. Sigortalının yaşamını kaybetmesi durumunda, sigortalının geride bıraktığı sevdiklerinin hayatlarında doğabilecek maddi sorunların üstesinden gelmeleri için Hayat Sigortası devreye girmektedir. Bu sayede kişi ya da kişiler poliçe kapsamında güvence altında tutulur.

**Hayat sigortaları ihtiyaçlar kapsamında kendi içerisinde bölümlere ayrılmaktadır. Kişiler Hayat Sigortası yaptırmadan önce, kendi ihtiyaçları kapsamında edindikleri bilgiler doğrultusunda karar vererek Poliçelerini seçmektedir.

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri