Doğum Sigortası Hakkında

Sizin için en uygun sağlık sigortası teklifi bifiyatla’da

Doğum sigortası yaptırmanın 3 yolu vardır. Sigorta şirketlerinin adaylarına özel hazırlamış olduğu sağlık poliçelerindeki ‘’doğum teminatı’’ olan sigorta ürünlerini öğrenebilirsiniz.

  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi
  • Özel Sağlık Sigortası Doğum Paketi
  • Tam korumalı doğum paketi
  • Hamileyken Doğum Sigortası

Yeni doğan bebek sağlık sigortası; doğumdan sonra ortaya çıkabilecek sağlık problemleri karşısında özel hastanelerden uygun ücretler karşılığında yararlanabilmenize imkân sağlayan önemli bir sigorta türüdür.

Bebeğin doğduğu tarihten sonraki ilk 15 günde ailenin özel sağlık sigortasına bu teminatı ekletmesi gerekir. Bebeğin doğumundan sonraki 15 günde poliçe kapsamına eklenmesi durumunda bebek doğuştan yenileme garantisi elde eder.

Yeni doğan bebek sigortası, bebeğin doğumundan sonra başlar.

Bebeğin doğumundan sonra 15 gün geçtiğinde yeni doğan sağlık sigortasına eklenirse eğer, doğuştan meydana gelen sağlık sorunu kapsamda yer almaz.

Doğum sigortası fiyatlarını etkileyen en büyük konulardan bir tanesi ise seçilen teminatın kapsam içeriğidir. Poliçe detayı doğrultusunda sigorta fiyatları belirlenir.

Doğum sigorta poliçesi, doğum öncesi anne adaylarının ihtiyaç duydukları kontroller ile doğum masraflarını güvence altına alan sigorta modelidir. Gebelik boyunca hastanede harcanan masrafları minimum indirerek doğru ve kaliteli hizmet alabilmeyi sağlar.

Doğum sigorta poliçesi 9 aylık gebelik boyunca annelere büyük güvence sunar.

Doğum sigorta poliçesi; anneleri ile yeni doğan bebeklerin doğum sürecinde ve sağlık bakım giderlerini karşılamak adına tasarlanmış geniş teminatları olan önemli bir sağlık planıdır.

Doğum masraflarını akla getirmeden yalnızca sağlık durumuna odaklanmak ve kaliteli hizmet almak için doğum sigortası çok avantajlıdır.

  • Hamilelik sürecinde gelişecek ekstra masrafları da bu sigorta güvence altına alır.
  • Gebelik döneminde yapılan rutin kontrollerin, testlerin, normal doğum ya da sezaryen doğum masraflarını poliçe karşılar.
  • Doğumdan sonra ortaya çıkabilecek olan komplikasyonlarda bebeğinize güvence oluşturmak için doğum sigortasının içerisine yeni doğan teminatı da eklenebilir.
  • Bütçe ve ihtiyaçlara uygun olan doğum sigortası paketlerinden biri rahatlıkla seçebilirsiniz.
  • Hamilelik ve doğum durumu için belirleyeceğiniz teminatlar, limitler, katılım payı oranı ile anlaşmalı hastane ağına bakılarak poliçe kapsamında mevcut masraflar karşılanır.
  • Hamilelik dönemi ile doğum anında beklenmedik masraflar ortaya çıkabilir. Oluşabilecek bütün durumlara sigortası kapsamında yer verilebilir.

Doğum sigortası içerisinde yer alan teminatlar sigorta şirketleri içerisinde değişiklik gösterdiği gibi şirketler arasında ortak teminatları da vardır. Anne adayı olan ya da olmayı düşünen bireylerin tercih edeceği doğum sigortasında alınacak teminatlar çok önemlidir.

Doğum teminatlarının bulunduğu sigorta poliçeleri içerisinden sağlık sigortası uzmanlarının da yardımıyla en avantajlı ve de en uygun doğum sigortası seçilebilir.

Doğum sigorta poliçesi; doğum teminat içeren özel sağlık sigortası ile doğum teminatlı tamamlayıcı özellik taşıyan sağlık sigortası şeklinde sunulur. Sigorta şirketleri içerisinde ürün detayları değişiklik göstermektedir.

Doğum teminatının bulunduğu sigorta poliçenizin; hastane durumunu, yatış durumunu, test masrafları, muayene ve ekstra durumları da dâhil olmak üzere gebelik masraflarını yeterli oranda kapsayıp kapsamadığını inceleyin. Eğer bunlar doğru şekildeyse o zaman onaylayın.

Anne adaylarının merak ettiği sorulardan bir tanesi ise doğum sigortasının yapılması gereken zamanın ne olduğudur. Doğum teminatı içeren sigorta poliçelerinde belirli bir bekleme süreleri yer alır.

Hamilelik ile doğum sigortasında önemli nokta doğum teminatının sigorta poliçesine dâhil edildiği zamandır.

Anne adaylarının minimum 1 yıl evvelinden doğum sigortası konusunda araştırma yapması ve karar vermesi avantaj getirecektir.

Doğum sigortasını aşamasında kesinlikle branşında uzman olan kişilerden destek alınması gerekmektedir. Poliçe içerisinde yer alan bütün süreçler ve yer alan detayların en ince noktasına kadar incelenmesi gerekmektedir.

Bifiyatla.com üzerinden doğum sigortası fiyatını alabilir ve doğum sigortası poliçe kapsamını en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Hemen Teklif Al!

En Uygun Doğum Sigortası Fiyatları