Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında

Sizin için en uygun sağlık sigortası teklifi bifiyatla’da

Yurt dışına seyahate gideceğiniz zaman sürecinde herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Kaza hali, sakatlanma durumu ve hastalık durumlarında seyahat sağlık sigortası hem bütçenizi hem de sizi güvende tutar.

Seyahat sigortası fiyatları yaş ve teminatlara göre belirlenir. Seyahat sağlık sigortası uzun süreli olmadığı için sigorta primleri ciddi farklar göstermez. Her sene aynı ortalama ile aynı tutarda bir fiyat çıkarılmaya dikkat gösterilir. 65 yaş kişiler ile 65 yaş altı kişilerin ödemeleri düşük, 65 yaş ve 65 yaş üzeri kişilerin ise ödemeleri daha yüksektir.

Seyahat sigortası yaparken, poliçenizin başlangıç tarihi ile bitiş tarihlerine dikkat edin. Seyahat edecek birey sayısına, ülkenin vize şartlarına da uygunluğuna dikkat edin.

Seyahat sağlık sigortası aldıktan sonra mail adresinize poliçe bilgileriniz gönderilecektir. Yanınızda poliçeyi taşımanız gerekmez. Kopyasını mail de tutmanız yeterlidir.

Seyahat sağlık poliçeniz başladığında seyahate gidemeyeceğiniz aksi durumlar meydana gelirse eğer Bifiyatla ekibine haber vererek poliçe iptali hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası hem yurtiçi sınırlarında hem de yurt dışı seyahatlerinizde yararlanabileceğiniz seyahatleriniz sırasında karşılaşılabilecek olan sağlık risklerinize karşı önemli teminatlar vererek sigortalıyı koruyan poliçe türüdür. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken poliçeye eklettiğiniz teminatlar, seyahat süresince sizi korur.

Seyahat sağlık sigortasının kapsamı içerisinde yer alan durumlar;

Kaza sonucunda daimi sakatlık,
Kaza sonucunda meydana gelen vefat,
Acil ilaç desteği,
Tatil boyunca hastalanma, yaralanma durumları,
Seyahat esnasında sigortalının aile üyesinin vefatı halinde acil eve dönme sırasındaki masrafları,
Seyahat sırasında meydana gelebilecek olan bagaj kaybolması durumunda, bulunan bagajınızın sonraki bulunduğunuz lokasyona gönderilmesi yer alır.
İstendiği takdirde ek teminatlar da poliçeye eklenebilir.

Seyahat sağlık sigorta poliçesi, sigortalı tarafından istenen poliçe başlangıç tarihi ile poliçe bitiş tarihlerinde geçerlidir. Sağlık sigorta poliçesinde alınabilecek süre en az 1 günlük ve en fazla 1 senelik olabilir.

Seyahatleriniz esasında beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmeyen hastalıklar, acil haller, kazalar, gezi iptali, bagaj kaybolması vb durumlarla karşılaşılabilir. Tatiliniz sırasında sağlık sigortası ile sağlık risklerini düşünmeniz gerekmez.

Hemen Teklif Al!

En Uygun Seyahat Sigortası Fiyatları