Teklif Alın

En Uygun Seyahat Sigortası Fiyatları

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

ARAÇ

Sizin için en iyi araç sigorta & kasko teklifi bifiyatla’da

SAĞLIK

Sizin için en uygun sağlık sigortası teklifi bifiyatla’da

DASK

Eviniz için en güvenli sigorta teklifi bifiyatla’da

İŞYERİ

İşyerininizin tüm riskleri için en iyi fiyat bifiyatla’da

Teklif Alın

Seyahat sağlık sigortası nedir?

Seyahat sağlık sigortası hem yurtiçi sınırlarında hem de yurt dışı seyahatlerinizde yararlanabileceğiniz seyahatleriniz sırasında karşılaşılabilecek olan sağlık risklerinize karşı önemli teminatlar vererek sigortalıyı koruyan poliçe türüdür. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken poliçeye eklettiğiniz teminatlar, seyahat süresince sizi korur.

 

Seyahat sağlık sigortasının kapsamı nelerdir?

Seyahat sağlık sigortasının kapsamı içerisinde yer alan durumlar;

  • Kaza sonucunda daimi sakatlık,
  • Kaza sonucunda meydana gelen vefat,
  • Acil ilaç desteği,
  • Tatil boyunca hastalanma, yaralanma durumları,
  • Seyahat esnasında sigortalının aile üyesinin vefatı halinde acil eve dönme sırasındaki masrafları,
  • Seyahat sırasında meydana gelebilecek olan bagaj kaybolması durumunda, bulunan bagajınızın sonraki bulunduğunuz lokasyona gönderilmesi yer alır.

İstendiği takdirde ek teminatlar da poliçeye eklenebilir.

 

Seyahat Sağlık Sigortasının geçerlilik süresi ne kadardır?

Seyahat sağlık sigorta poliçesi, sigortalı tarafından istenen poliçe başlangıç tarihi ile poliçe bitiş tarihlerinde geçerlidir. Sağlık sigorta poliçesinde alınabilecek süre en az 1 günlük ve en fazla 1 senelik olabilir.

 

Seyahat sağlık sigortası yapılmalı mıdır?

Seyahatleriniz esasında beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmeyen hastalıklar, acil haller, kazalar, gezi iptali, bagaj kaybolması vb durumlarla karşılaşılabilir. Tatiliniz sırasında sağlık sigortası ile sağlık risklerini düşünmeniz gerekmez.

 

Yurt dışına seyahat ederken seyahat sağlık sigortası yapılmalı mıdır?

Yurt dışına seyahate gideceğiniz zaman sürecinde herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşılabileceği unutulmamalıdır. Kaza hali, sakatlanma durumu ve hastalık durumlarında seyahat sağlık sigortası hem bütçenizi hem de sizi güvende tutar.

 

Seyahat sağlık sigortası fiyatı nasıl belirlenir?

Seyahat sigortası fiyatları yaş ve teminatlara göre belirlenir. Seyahat sağlık sigortası uzun süreli olmadığı için sigorta primleri ciddi farklar göstermez. Her sene aynı ortalama ile aynı tutarda bir fiyat çıkarılmaya dikkat gösterilir. 65 yaş kişiler ile 65 yaş altı kişilerin ödemeleri düşük, 65 yaş ve 65 yaş üzeri kişilerin ise ödemeleri daha yüksektir.

Seyahat sigortası yaparken, poliçenizin başlangıç tarihi ile bitiş tarihlerine dikkat edin. Seyahat edecek birey sayısına, ülkenin vize şartlarına da uygunluğuna dikkat edin.

 

Seyahat sağlık sigortası poliçesi hep yanında bulundurulmalı mıdır?

Seyahat sağlık sigortası aldıktan sonra mail adresinize poliçe bilgileriniz gönderilecektir. Yanınızda poliçeyi taşımanız gerekmez. Kopyasını mail de tutmanız yeterlidir.

 

Seyahat sağlık sigortası nasıl iptal edilebilir?

Seyahat sağlık poliçeniz başladığında seyahate gidemeyeceğiniz aksi durumlar meydana gelirse eğer Bifiyatla ekibine haber vererek poliçe iptali hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren Sigorta Şirketleri