Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Hayat beklenmedik sürprizlerle doludur. Özellikle bu sürprizlerin bazıları ne yazık ki üzücü kazalar şeklinde olabilir. Ferdi kaza sigortası da bu noktada oldukça önem arz eden bir sigorta türüdür. Ferdi kaza sigortası nedir? Sorusu ise pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Ferdi kaza sigortası, sigortalının başına gelebilecek ani ve harici bir kaza sonucu vefat, yaralanma veya maluliyet durumlarında maddi teminat sağlamaktadır. Bu sayede kaza sonrası oluşabilecek tedavi masrafları, tazminat ödemeleri ve diğer finansal yükler sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi kaza sigortası ne işe yarar? Sorusuna yanıt olarak; Ferdi kaza sigortası, Günlük hayatımızda her an başımıza gelebilecek kazalara karşı koruma sağlar ve olası maddi yükü hafifletmektedir. Ferdi kaza sigortasının faydaları arasında şunlar yer almaktadır.

 • Kazadan dolayı vefat halinde, sigortalının önceden belirlediği lehtarlara tazminat ödemesi yapılır. Tazminat, ailenin maddi yükünü hafifletmeye yardımcı olur.
 • Kazadan dolayı kalıcı veya geçici sakatlık halinde, sigortalıya tazminat ödemesi yapılır. Tazminat, tedavi masraflarını ve sakatlıktan doğan gelir kaybını telafi etmeye yardımcı olur.
 • Kazadan dolayı oluşan tıbbi masraflar sigorta tarafından karşılanır. Kaza sonucu oluşan ambulans, hastane ve tedavi masraflarını kapsar.
 • Kazadan dolayı sigortalının iş göremez hale gelmesi durumunda, belirli bir süre boyunca günlük tazminat ödenir. Tazminat sigortalının günlük gelir kaybını telafi eder.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortası, beklenmedik bir kaza sonucu vefat, kalıcı sakatlık veya yaralanma gibi durumlarda maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyan bireylere ve ailelerine güvence sağlayan bir sigorta türüdür ve kapsamı da oldukça geniştir.

Özellikle ferdi kaza sigortası neleri kapsar? Sorusuna yanıt arayan kişiler için bu sigorta şu durumları kapsamaktadır.

 • Vefat Teminatı
 • Maluliyet Teminatı
 • Tedavi Masrafları Teminatı

Ferdi kaza sigortalarında vefat, maluliyet ve tedavi masrafları teminatlarının yanında ek teminatlar da sunulabilmektedir. Bu ek teminatlar arasında ise şunlar yer almaktadır.

 • Günlük Hastanelik Tazminatı
 • Estetik Cerrahi Masrafları
 • Geçici Maluliyet Tazminatı
 • Eğitim Masrafları Tazminatı
 • Anahtar ve Cüzdan Kaybı Teminatı
 • Evde Bakım Hizmeti Teminatı
 • Yurt Dışı Teminatı

Ferdi kaza sigortası, her yaştan ve her meslekten insan için uygundur. Özellikle riskli sporlarla uğraşanlar, yoğun ve riskli işlerde çalışanlar, aile geçimini sağlayan kişiler, ev hanımları ve öğrenciler gibi gruplar için ferdi kaza sigortası yaptırmak önemlidir.

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Ferdi kaza sigortası yaptırmak oldukça kolaydır. Ferdi kaza sigortası nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak; İlk olarak sigorta yaptıramadan önce farklı sigorta şirketlerinin sunduğu ferdi kaza sigortası ürünlerini karşılaştırmanız ve size en uygun olanı seçmeniz önemlidir.

Bunu yaparken fiyat, teminat kapsamı, ek hizmetler gibi kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçtiğiniz sigorta şirketinin web sitesi üzerinden veya sitemiz aracılığıyla teklif alabilirsiniz. Teklif alırken sizden bazı bilgiler istenecektir.

Teklifi kabul etmeniz halinde sigorta şirketi poliçenizi düzenleyecektir. Poliçenizi dikkatlice okumanız ve anladıktan sonra imzalamanız önemlidir. Poliçenizi imzaladıktan sonra sigorta priminizi ödemeniz gerekmektedir. Primler peşin veya taksitli olarak ödenebilmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu Mu?

Ferdi kaza sigortası zorunlu mu? Sorusu da pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Ferdi kaza sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir. Ancak kaza sonucu oluşabilecek maddi risklere karşı korunmak için yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Özellikle riskli bir meslekte çalışıyorsanız veya aileniz için maddi bir güvence oluşturmak istiyorsanız ferdi kaza sigortası yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Bifiyatla.com, ferdi kaza sigortası yaptırmak ve bunun için farklı sigorta şirketlerinden teklif almak isteyen kişiler için tüm sigorta şirketlerini bir arada barındıran ve böylece kişilerin tüm seçenekleri tek bir siteden inceleyebilmesini sağlayan bir platformdur.

Kişiler sitede yer alan sigorta şirketlerini inceledikten sonra en kolay şekilde şirketler ile iletişime geçerek fiyat teklifi alabilmektedir.

 

BİFiyatla ailesi üyelerine ‘’Sigortaya Dair Ne Varsa’’ Trafik Sigortası, Kasko, Sağlık Sigortası, Konut Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası başta olmak üzere EN İYİ HİZMETİ, bütçenize uygun EN İYİ FİYATLA sunmayı hedef olarak seçtik.

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2024 Her hakkı Bifiyatla Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’ye aittir. | Tasarım: MorGrafik