Özel Sağlık Sigortası Hakkında

Sizin için en uygun sağlık sigortası teklifi bifiyatla’da

Özel sağlık sigortası teminatlarından ve faydalarından yararlanmak için çok basit bir iki adımı takip etmek yeterli olmaktadır. Yüksek kalitede olan sağlık hizmetlerinden yararlanmak için, kaza ve hastalık kaynaklı ortaya çıkabilecek olan sağlık masraflarını minimuma düşürmek için “Bifiyatla.com” ekibiyle iletişim kurun.

Özel sağlık sigortası başladığı tarihten sonra anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarının sunduğu hizmetlerinden teminat dâhilinde faydalanabilirsiniz.

Sigorta poliçenizin teminatlarından yararlanabilmek için ekstra belge, numara veya evraklara ihtiyacınız olmaz. Sadece T.C. kimlik numaranızın yer aldığı kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport olması yeterlidir. Sağlık provizyon merkezine bu belgelerden biri ile müracaat etmeniz yeterlidir.

Özel sağlık sigortanız, yaptığınız poliçenin başlangıç tarihinden sonra başlar. Sigortanızın kullanılabilir hale getirilebilmesinde önemli olan ödemenin tahsil edilmesi durumudur.

Özel ya da bireysel sağlık sigortasında belirli hallerde bekleme süreleri yer almaktadır. Bu duruma “kuluçka dönemi içerisindeki rahatsızlıklar” denir. Bu rahatsızlıklar şu şekildedir;

Safra kesesi ya da safra yolları rahatsızlıkları,
Her türlü fıtık durumu,
Omurga hastalıkları ile disk hastalıkları,
Kist dermoid sakral durumu,
Ano-rektal hastalıklar,
Rahim hastalıkları ile yumurtalık hastalıkları,
Bademcik hastalıkları ile geniz eti hastalıkları,
Burun polipleri,
Kafa sinüs rahatsızlıkları,
Diz, omuz, kalça, dirsek eklem hastalık ve lezyonları,
Katarakt durumu,
Prostat rahatsızlıkları,
Her türlü varis durumu,
Hidrosel durumu,
Böbrek hastalıkları ve üriner sistem taşları,
Tiroid bezi rahatsızlıkları vb. şeklinde sıralanmaktadır.
Kuluçka dönemi içerisinde yer alan rahatsızlıklarda sigorta şirketleri poliçe sahibine 3 ay, 6 ay ya da 12 aylık bekleme süresi bildirimi yapar.

Türkiye’de bireysel özel sağlık sigortası yapan çok sayıda sigorta şirketi bulunmaktadır. Bunlar;

Aksigorta
Allianz SE
Anadolu Sigorta
Demir Hayat
Ergo Sigorta
Groupama
Güneş Sigorta
Mapfre
Ray Sigorta

şeklindedir.

Doğum sigortası ya da doğum teminatı, rutin gebelik kontrolleri ile tahlil ve tetkik masrafları, normal veya sezaryen doğuma ait masrafları karşılar.

Özel sağlık sigortası veya tamamlayıcı sağlık sigortası içerisine eklenebilen ek teminatlardan bir tanesidir.

Anne adayları, poliçesinin başlangıcı ile doğum teminatının kapsamından yararlanabilecekleri gibi doğuma yakın olan bir tarihte de bu teminattan faydalanabilirler. Fakat doğum tarihi geldikçe ek teminatın sigorta poliçesine yansıyacağı tutar yükseliş göstermektedir. Bu durum da şirketten şirkete farklılık gösterebilir.

Hamilelik döneminde yapılan tetkik, tedavi ile muayene giderlerini karşılayan teminattır. Bireysel özel sağlık sigortası türünde isteğe göre eklenebilen ek teminatlar içerisinde yer alır. Anne adayının gebelik dönemindeki mevcut kontrolleri ile doğum esnasında ve doğum sonrasındaki masraflarını da karşılar.

Özel sağlık sigortası kategorisinde yer alan aile paketi ürününü alarak bebeğinizin doğumundan sonra oluşabilecek herhangi bir sağlık masraflarını da teminat altına alabilirsiniz. Teminatta olan birey, eşini ya da çocuklarını da poliçeye ekleyebilir. Bu durum şirketlere göre farklılık arz edebilir.

Dişlere yönelik tedaviler özel sağlık sigortası içerisinde “diş teminatı” kapsamını içerisinde barındıran paket ürünlerle alınabilir. Bu kapsam içerisinde;

 • Diş muayenesi,
 • Panoramik röntgen,
 • Diş taşı temizliği,
 • Diş beyazlatma paketi, ile sağlık giderleriniz güvence altına alınır.

Türkiye’de tüp bebek uygulaması içerisindeki tedavilerin masraflarını karşılamak üzere özel sağlık sigortası paketi bulunmaz. Tüp bebek uygulamalarındaki işlemler şirket politikaları çerçevesinde ek teminat kapsamında da yer almaz. Ancak; özel sağlık sigortası aldığınız takdirde tüp bebek tedavisi aşamasında sağlık giderlerinize indirim alabilirsiniz.

Dâhil olduğunuz bireysel özel sağlık sigortası paketinde;

 • Limit bilgisi
 • En yakın hastane bilgisi
 • Anlaşmalı sağlık kurumları bilgisi

Hasar bildirimi işlemlerine ulaşmak için sigorta şirketinin mevcut mobil uygulamaları ile ya da internet sitelerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İşlemler için müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek sonuç alabilmeniz de mümkündür.

Sorgulama işlemleri sırasında TC kimlik numarası sizin için yeterli olacaktır. Türkiye’de oturan yabancı vatandaşlar pasaport bilgilerini kullanarak sorgulama sağlayabilirler.

Bir bireysel özel sağlık sigortası paketi, gün esaslı olacak şekilde iptal edilir.

Hizmet aldığınız şirket veya acente, sigortalı olduğunuz gün sayısını göz önüne alarak ödediğiniz primleri inceler. Ödemeyi senelik yaptığınız takdirde ise iptal etmek isterseniz kalan günler için iadeniz gerçekleştirilir.

Aylık şekilde ödeme yapıyorsanız ise; ayın kalan günleri tarafınıza geri iade edilir. İade işlemi sırasında hasar prim oranınız da dikkate alınarak geri iade tutarının çıkıp çıkmadığı size bildirilir.

Müşteri hizmetleriyle gerçekleştirdiğiniz görüşme esnasında kayıt alındığı için poliçe iptal işlemi ile ilgili verdiğiniz beyanlar iptal dilekçesi olarak kabul görür.

Buna ek; şirket veya acente iptal işlemi sağlamak adına yazılı dilekçe de isteyebilir.

Özel sağlık sigortası veya diğer ismiyle bireysel sağlık sigortası, bireyin sağlığında risk oluşturabilecek hastalık halleri, kaza ve diğer durumlara karşı konfor alanı sunar. Bütçe ve ihtiyaçlar doğrultusunda meydana gelebilecek olan sağlık harcamalarını da bu sayede güvence altına alır.

Hastalık durumları ve kazalardan ötürü meydana gelebilecek sağlık giderlerini, kişiselleştirilmiş sigorta poliçesi kapsamıyla karşılar. Bu sayede üstün kalitede sağlık hizmetlerinden daha uygun primlerle yararlanırsınız.

Özel sağlık sigortası, genel şartlardan ve özel şartlardan meydana gelir. Genel şartlar içerisinde her sigortalı için benzer esaslar yer alırken, özel şartlar içerisinde genel şartlara zıt olmayan ek koşullar yer alır. Özel koşullar, bireyin yani sigortalının sigorta öncesi tanı, tedavi geçmişi, ameliyat uygulamalarına göre girişimlerine farklılık gösterir.

Bireysel özel sağlık sigortasının teminatında; yatarak tedavi ile ayakta tedavi diye 2 grup vardır.

Yatarak tedavi kapsamında; yatış gerektiren müdahaleler, tedavi, ameliyat uygulamaları ve hastanedeki konaklama hallerindeki masrafları güvenceye alır.

Ayakta tedavi kapsamında; ilk olarak muayene sonrasında ise laboratuar testleri ile görüntüleme hizmetlerini güvence altına aldığı gibi ilaç masraflarınızı güvence altına alır.

Özel sağlık sigortası sayesinde çok sayıda hastalık ek teminatlar ile güvenceye alınabilir. Bu duruma ek olarak; risk unsurları ile geçmişte geçirilen rahatsızlıklar sebebiyle bazı hastalıklar kapsam dışında değerlendirilebilir.

Sigorta şirketinin kapsamında değerlendirdiği rahatsızlıklar, uygun olduğu durumlarda ek primlerle sigorta poliçesine eklenebilir. Fizik tedavi işlemleri de ayakta tedavi kapsamına alınabilmesinin yanı sıra teminat kapsamında poliçeye eklenebilmektedir.

Sağlığınız için ciddi sonuçlar oluşturabilecek hastalıklar, kazalar ya da diğer risk durumlarına karşı kapsamlı olan bu sigorta, maddi bakımdan önemli yararlar sağlar. İleri teknoloji ile yüksek hijyenik koşullarda gerçekleştirilen tanı uygulamaları, tedaviler ve diğer sağlık uygulamalarına erişmek için avantajlar içerir.

 • Bireye özel hazırlandığından ihtiyaçlar doğrultusunda ücret ortaya çıkar.
 • Hastalıklar, kazalar ya da diğer risk durumlarına karşı poliçe bitimine kadar sağlık giderlerinizi güvence altına alır.
 • Doktor tercihleri ile hastane tercihlerini belirlemenize imkân sunar.
 • Sağlık ihtiyaçlarınızı ötelemeye ve yıpranmaya son vermenize sağlar.
 • Hafta içine ek Cumartesi ile Pazar günleri de sağlık hizmetlerinden yararlanma durumunu karşılar.
 • Sigorta poliçesi içerisinde yurt dışındaki yapılabilecek olan tedavi masraflarını da kapsam altına alır.

Bir özel sağlık sigortası çeşidinde primler, ilk olarak bireye bağlı olmak üzere sigorta şirketine göre değişkenlik göstermektedir.

Bireyin; kaç yaşında olduğu, sahip olduğu cinsiyeti, medeni durumu, daha önceki hastalıkları ile kalıtsal rahatsızlıklarının tamamı prim tutarlarının ortaya çıkmasında belirleyici etmenlerdir.

Ayakta tedavi uygulamalarında masraflar, %20 oranında “katılım ücreti” şeklinde sigortalı tarafından karşılanmaktadır. %80’lik geriye kalan kısım ise sigorta şirketinin sorumluluğundadır. Ayrıca söz konusu bu oranlar şirketten şirkete değiştiği gibi poliçeden poliçeye göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Hemen Teklif Al!

En Uygun Sağlık Sigortası Fiyatları