Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında

Sizin için en iyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bifiyatla’da

Burun estetiği bu sigorta içerisinde yer almaz. Bu duruma ek; poliçe başlangıç tarihinden evvel burunla ilgili meydana gelen komplikasyonlar da karşılanmamaktadır. Poliçe başlangıç tarihinden itibaren meydana gelen buruna ilişkin kaza ve travmalara bekleme süresi uygulanmadan gerçekleştirilen müdahaleler, kapsam içerisindedir. Ani kaza ile travmalar dışında;

Septum deviasyon,
Konka hipertrofisi,
teminat dışındadır.

Türkiye’de sunulan özel sağlık sigortası paketlerinde olamayan tüp bebek tedavisi için bazı sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası içerisinde özel bir seçenekleri vardır.

Tamamlayıcı veya diğer bir adıyla destekleyici sağlık sigortası, SGK veya Bağ-Kur kapsamındaki vatandaşların muayene durumu, tetkik, tedavi ile diğer sağlık harcamalarını karşılar. Sigorta poliçesi, Genel Şartlar ve Özel Şartlar ile belirlenmektedir. TC vatandaşları öncelikli olmak üzere Genel Sağlık Sigortası içerisinde yer alan şartlara uyan yabancı uyruklu kişiler, bu tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, SGK ile Bağ-Kur tarafından ödenen bütün muayene, tetkik, tedavi, cerrahi işlemler ve diğer sağlık harcamaları karşılamaktadır. Bu duruma ek; SGK ile Bağ-Kur tarafından da karşılanmayan fakat poliçe içerisinde olan bazı avantajlı hazırlanan paketler de bulunabilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası paketleri, ayakta tedavi ve yatarak tedavi gereksinimlerini bir sene süresince güvence altına alır. Yatarak tedavi halinin limiti sınırsızken, ayakta tedavi limiti şirketten şirkete değişiklik gösterir. Ayakta tedavi limitlerinde tutar belirlenmesi yerine senede 6 ila 10 defa şeklinde hazırlanmaktadır.

Genel şartlar ve özel şartlar içerisinde tamamlayıcı sağlık sigortasının içerisine ek teminatlar eklenmesi halinde kapsamı;

 • Ayakta tedavi,
 • Yatarak tedavi olarak 2 ye ayrılır.

Buna göre;

 • Ambulans hizmeti
 • Evde bakım hizmetleri
 • Fizik tedavi
  gibi sağlık harcamaları teminat içerisinde yer alabilmektedir. Ayrıca liste içerisinde yer alan maddelerin bazıları, sadece belirli şirketler tarafından tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine dâhil edilir.

Genel şartlar ve özel şartlar dâhilinde olan tamamlayıcı sağlık sigortasının içerisinde yer almadığı haller:

 • Her türlü estetik müdahale
 • Dermatoloji
 • SGK’nın kapsama almadığı durum ve bazı aşılar
 • İlaçlar

TSS paketlerinde özel sağlık sigortasında yaş sınırı yer almaktadır. Paketlerdeki üst sınır yaş sınırları sigorta şirketlerine değişiklik gösterir.

Üst limit yaş sınırları için şirketler farklılık gösterebildiği gibi, alt yaş sınırları aile bireyleri ve aile bireyleri olmak üzere şirketler arasında farklılık göstermektedir.

Detaylı bilgi için bifiyatla.com ekibimize iletişime geçiniz.

Sigorta şirketleri, yatarak tedavi giderlerinin bir kısmının karşılanmasında bekleme süresi uygular. Bu bekleme süresi hastalık veya yapılacak uygulamalar, şirket politikalarına göre değişir.

TSS ürünlerinde ayakta tedavi giderlerinde bir bekleme süresi uygulanmaz. Yatarak tedavi giderlerinin 3 aylık bekleme zamanı vardır. Fakat AKUT durumlar kapsamın dışındadır.

Türkiye’de kaliteli hizmet sunan yerli ve de yabancı çok sayıda şirket bulunur. Bunlar;

Allianz,
Sompo Japan
Anadolu Sigorta,
Demir Hayat,
Doğa Sigorta,
Ergo Sigorta,
Groupama,
Güneş Sigorta,
Mapfre,
Ray Sigorta,
Türk Nippon,
Unico
şeklindedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili sıkça sorulan sorular hakkında

Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri, bu muayene türünü teminat altına almamaktadır. Fakat bazı sigorta ürünlerinde psikolog giderleri de teminat içerisindedir.

Diğer sağlık sigortası çeşitlerinde olduğu gibi gün esaslı iptal yapılabilmektedir. Katılımcının isteği doğrultusunda gerçekleştirilen iptallerde hasar primi de dikkate alınır. Hasar primi doğrultusunda poliçe bitimine kalan günlerinin geri ödemesi yapılır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası çeşitleri, zorunlu değildir. Fakat bireyin tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmesi için zorunlu olan genel sağlık sigortasına sahip olması gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için sigorta şirketleri ile sigorta acentelerinden ulaşabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası paketlerinin içerisinde karşılaştırma yapmak ve uygun poliçeyi bulmak için “Bifiyatla” ekibiyle iletişime geçebilirsiniz,

Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak için; sigorta şirketlerinin TSS ürünlerini inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, poliçe doğrultusunda yürürlüğe girer. Ödemenin alınmasının hemen ardından anlaşmalı sağlık kurumlarından hizmet alınabilir. Ödemenin alınamaması durumunda ise anlaşmalı sağlık kurumları provizyon işlemi sunamaz.

Her sigorta çeşidi, katılımcı için önemli avantajlar barındırır. Bu durum tamamlayıcı sağlık sigortası için de geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının bireyler açısından çok ciddi ve poliçeye bağlı kapsamlı avantajları yer almaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla özellikle devlet hastanelerini seçmek yerine yüksek standartlarda olan hastane seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kanser durumunda TSS kapsamında olması için kanser hastalığının mutlaka poliçe tarihi başladıktan sonra ortaya çıkması gerekir.

Lazer göz uygulamaları özel operasyonlar kapsamında değerlendirildiğinden ötürü tamamlayıcı sağlık sigortası bu ameliyata teminat ya da ek teminat vermez. Buna ek; göz muayenesi ile SGK kapsamında bulunan diğer göz ameliyatlarının teminatta olabilmesi için poliçe tarihi başladıktan sonra oluşması gerekmektedir.

Hemen Teklif Al!

En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları