HDI Sigorta

Trafik kazaları araç hasarlarının yanı sıra farklı sonuçlara da neden olabilir. Bunun yanında bireyin sağlık problemlerine sahip olması durumunda özel hastanelerde tedavi ya da muayene olma isteği için sağlık sigortasına gerek duyulur. Trafikte oluşabilecek riskler karşısında ise sigorta şirketlerine poliçe yaptırılarak riskler teminat altına alınır. HDI Sigorta anlaşmalı servisler sayesinde trafik kazalarında araç hasarları için başvuru yapılabilecek adresler belirlenir. Araçlarda oluşan hasarların serviste onarımı yapılırken sigorta şirketleri bu tür hizmetler için anlaşmalı servislerle çalışır.

Hasar dosyası sorgulama için yapılması gereken sanal platformlar üzerinden sigorta şirketlerinin web adresini ziyaret etmektir. Fiyat teklifi almak istendiğinde ya da sorgulama işlemlerine gerek duyulduğunda dijital kanallardan bu işlemler yapılır. Anlaşmalı hastaneler tamamlayıcı sağlık sigortası söz konusu ise devreye girer. SGK anlaşma sağladığı özel hastaneler aracılığı ile sağlık sigorta poliçesi yaptıranlar için görev yapar. Sigorta şirketi aracılığı ile yapılacak tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ise ayakta tedavi ya da yatarak tedavi süreçlerinde hastanın poliçe kapsamında yer alan hizmetlerden ücretsiz yararlanması söz konusu olur.

Mini onarım türündeki işlemler için araçta hasar oluştuğunda araç sahibinin onarımı yaptırması durumunda poliçedeki hasarsızlık indirimi uygulamasından yararlanması devam eder. Trafik sigortası yapıldığında sürücünün kaza yapmaması poliçe yenilenirken hasarsızlık indirimini gündeme getirmektedir. HDI Sigorta kasko yapılırken poliçe sahibinin talebine göre hareket edilir. Kasko sigortası mecbur tutulmayan ve kişi inisiyatifine bırakılan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasından farklı olarak kasko sigorta araç sahibinin isteği ile yapılır.

HDI Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Her birey yaşamı süresince iyi bir hayat sürmek ister. Sağlık problemleri ile karşılaşıldığında ise en iyi koşullarda hizmet almak kişinin talepleri arasında yer alabilir. Bu durumda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılmak sureti ile hareket edilmesi gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedaviler için geçerli olabilirken ayakta tedaviler de söz konusu ise bu tür bir sigortadan söz edilebilir. Poliçe kapsamına bağlı olarak da ödenen prim miktarında değişiklik olur.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası yapılması gezi planlaması yapanlar için seyahat şirketleri tarafından zorunlu tutulur. Bu nedenle de yurt içi veya yurt dışı gezilerde seyahat sağlık sigortası yapılır. Seyahat sağlık tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı kurumlar ile çalışıldığında özel hastanelerden hizmet alınır.

HDI Sigorta Kasko Hizmetleri

Kasko sigortası vasıtaları ilgilendiren ve trafikte karşılaşılabilecek riskleri teminat altına alan bir sigorta türüdür. Bu sayede zararların en az şekilde atlatılması amaçlanır.

  • Kasko teklif al işlemi web adresleri üzerinden yapılır. Dijital kanalların varlığı teklif alınacağı zaman ya da sorgulama işlemleri sırasında kolaylık yaratmaktadır.
  • Genişletilmiş kasko poliçesi hazırlandığında prim miktarında da artış yaşanacaktır. Poliçenin kapsamının geniş tutulması teminat altına alınacak risklerin de artmasına yol açar.
  • Anlaşmalı servisler sayesinde tarikte oluşabilecek hasarlar karşısında hızlı bir hizmet alınır. Sigorta şirketleri anlaşmalı servisler ile sürücülerin işlerini kolaylaştırırken kısa sürede problemlerin çözümlenmesi de kolaylaşır.
  • Avantajlı kasko fiyatları araştırılacağı zaman sigorta şirketinden fiyat teklifi alınması önerilir. Bu sayede de fiyat tekliflerini karşılaştırarak en uygun teklif üzerinden karar vermek kolaylaşır.

HDI Sigorta Konut Sigortası

Konut sigortası yaptırılmasının çeşitli faydaları bulunur. Hırsızlık veya su baskını gibi riskler karşısında ev sahibi oluşabilecek maddi zararlarını tazmin etme fırsatı yakalar. HDI Sigorta Konut Sigortası teklif al seçeneği poliçe yaptırmayı planlayanlar açısından dijital platformlardan elde edilebilir. Konut poliçesi yaptırıldığında poliçe kapsamında yer alan risk teminatlarına bağlı olarak prim ödemesi yapılır.

HDI Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortasını devlet motorlu araç sahiplerine mecbur tutmaktadır. Bu nedenle motorlu araç sahibi olanlar zorunlu trafik sigortası yaptırırlar. Trafik sigortası fiyatları belirlenirken farklı şirketlerden fiyat teklifi alınması avantajlı bir sonuç elde etmek açısından gerekli olur.

Trafik teklif alınacağı zaman sigorta şirketinin internet hattı üzerinden iletişime geçilmesi gerekir. Trafik teklif işlemi dijital kanallar kullanılarak yapılır. Bu mecralar üzerinden ayrıca sorgulama işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

HDI Sigorta Genel Müdürlüğü

Sigorta poliçesi yaptıran bireyin bu teminatlar karşılığında risk ortaya çıktığında tazminat hakkına sahip olduğu görülmektedir. HDI Sigorta Genel Müdürlüğü ile iletişime geçilmek sureti ile sigortacılık hizmetleri hakkında bilgi alınabilmesi mümkündür. HDI Sigorta Genel Müdürlüğü irtibat numaraları şöyledir: 0216 600 60 00.

HDI Sigorta

En Uygun Sigorta Teklifi İçin

Hemen Teklif Al!
BİFiyatla ailesi üyelerine ‘’Sigortaya Dair Ne Varsa’’ Trafik Sigortası, Kasko, Sağlık Sigortası, Konut Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası başta olmak üzere EN İYİ HİZMETİ, bütçenize uygun EN İYİ FİYATLA sunmayı hedef olarak seçtik.

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2024 Her hakkı Bifiyatla Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’ye aittir. | Tasarım: MorGrafik