Türkiye Katılım Hayat Sigorta

Türkiye Katılım Hayat A.Ş, 2022 Ocak ayında Türkiye Varlık Fonu sermayesi ile kurulmuş bir katılım sigorta şirketidir. 2023 Ocak ayında ise Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (SEDDK) faaliyet ruhsatı yeterliliklerini tamamlayarak üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Katılım sigortacılığı, faiz yerine kar paylaşımı prensibine dayanan bir sigortacılık modelidir. Bu modelde, sigorta şirketi ve katılımcılar (sigortalılar) bir risk havuzuna katkıda bulunurlar. Riskin gerçekleşmesi halinde, tazminat bu havuzdan karşılanır.

Karlılık durumunda ise elde edilen kar, katılımcılarla belirli bir oranda paylaştırılır. Türkiye Katılım Hayat, müşteri odaklı çözümler sunarken, “Geleceğe Güvence” sloganıyla katılımcılarına etkin ve kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Katılım Sigorta Ne İş Yapar?

Türkiye Katılım Sigorta ne iş yapar? Sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Katılım sigortacılığı, faizsiz finans prensipleri doğrultusunda, risklerin paylaşılması ve dayanışma temelinde sigortacılık hizmeti sunan bir modeldir.

Bu modelde, sigortacı ve sigortalı arasında geleneksel sigortacılıktan farklı olarak bir “katılım fonu” oluşturulur. Sigortalılar, primlerini bu fona aktararak olası risklere karşı karşılıklı olarak bir koruma sağlarlar.

Türkiye Katılım Sigorta, Türkiye’nin ilk ve tek kamu katılım sigorta şirketidir. Şirket, katılım sigortacılığı prensipleri doğrultusunda hayat, hayat dışı ve ferdi kaza branşlarında sigorta ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

Katılım sigortacılığı faizsiz finans prensipleri doğrultusunda işletildiği için, faiz hassasiyeti olan kişiler için ideal bir seçenektir. Katılım fonunda biriken primlerden elde edilen kar, sigortalılar ve katılımcılar ile paylaşılır.

Katılım sigortacılığı, risklerin paylaşılması ve dayanışma temelinde bir modeldir. Türkiye Katılım Sigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Türkiye Katılım Sigorta ayrıca Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulan ve güçlü bir finansal altyapıya sahip olan bir şirkettir.

Türkiye Katılım Sigorta DASK Sigortası

Türkiye Katılım Sigorta DASK Sigortası, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulan Zorunlu Deprem Sigortası’nın katılım sigortacılığı prensipleri doğrultusunda sunulan bir versiyonudur. Bu sigorta ile deprem ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kayması gibi doğal afetlerin neden olacağı maddi zararlar teminat altına alınır.

DASK Sigortası’nın kapsamı şöyledir.

 • Temel ve ana taşıyıcı unsurlar
 • Bağımsız bölümlerin duvarları, tavanları ve tabanları
 • Isıtma ve sıhhi tesisat
 • Elektrik tesisatı
 • Asansör
 • Doğalgaz tesisatı

Türkiye Katılım Sigorta DASK Sigortası, Katılım sigortacılığı prensiplerine uygun olması, helal ve faizsiz bir sigorta seçeneği sunması, DASK tarafından belirlenen tazminat tutarının tamamını karşılaması ve de Poliçe ve hasar işlemleri için Türkiye Katılım Sigorta’nın geniş şube ağına erişim imkanı gibi avantajlarla dikkat çekmektedir.

Türkiye Katılım Sigorta Konut Katılım

Türkiye Katılım Sigorta Konut Katılım, konutlarınızı ve eşyalarınızı yangın, hırsızlık, sel, su baskını gibi çeşitli risklere karşı korumak için sunulan bir katılım sigortası ürünüdür. Özellikle bu sigorta ile konutunuza ve eşyalarınıza gelebilecek maddi zararlar teminat altına alınır.

Yangın, infilak ve yıldırım düşmesi, hırsızlık, sel, su baskını ve yer kayması, fırtına, kasırga ve dolu gibi durumlardı kapsayan bu sigorta için Türkiye Katılım Hayat A.Ş’ye başvurmak isteyen kişiler, Türkiye Katılım Hayat A.Ş teklif al ile site üzerinden teklif alabilmektedir.

Türkiye Katılım Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Türkiye Katılım Sigorta zorunlu trafik sigortası, kaza anında üçüncü kişilere ve karşı tarafa gelebilecek maddi hasarları karşılayan bir sigorta türüdür. Karayolları Trafik Kanunu’na göre trafiğe çıkan her motorlu taşıtın bu sigortaya sahip olması zorunludur.

Zorunlu trafik sigortası avantajları arasında şunlar yer almaktadır.

 • Kaza anında üçüncü kişilere ve karşı tarafa gelebilecek maddi hasarları karşılar.
 • Kazada kusurlu olsanız bile sigorta tazminat öder.
 • Yasal bir zorunluluktur ve yaptırılmaması cezai yaptırıma neden olur.
 • Trafik Sigortası yaptırmak, kazalarda maddi mağduriyet yaşamanızı önler.

Türkiye Katılım Sigorta Anlaşmalı Servisler

Türkiye Katılım Sigorta’nın, sigortalılarının araç hasarlarını onarabilecekleri geniş bir anlaşmalı servis ağı bulunmaktadır. Bu ağ Türkiye’nin tüm illerini ve ilçelerini kapsamaktadır. Türkiye Katılım Sigorta anlaşmalı servisler ile müşterilerine şu avantajları sunmaktadır.

 • Anlaşmalı servislerde yapılan onarımlar, Türkiye Katılım Sigorta tarafından garanti altına alınmaktadır.
 • Anlaşmalı servislerde, onarımlarda orijinal yedek parçalar kullanılmaktadır.
 • Anlaşmalı servisler, sigortalılara hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için çalışmaktadır.
 • Anlaşmalı servislerde, hasar tespiti ücretsiz olarak yapılmaktadır.
Türkiye Katılım Hayat Sigorta

En Uygun Sigorta Teklifi İçin

Hemen Teklif Al!
BİFiyatla ailesi üyelerine ‘’Sigortaya Dair Ne Varsa’’ Trafik Sigortası, Kasko, Sağlık Sigortası, Konut Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası başta olmak üzere EN İYİ HİZMETİ, bütçenize uygun EN İYİ FİYATLA sunmayı hedef olarak seçtik.

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2024 Her hakkı Bifiyatla Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’ye aittir. | Tasarım: MorGrafik